kontakt
mieszkanie w stanie deweloperskim

Szukając nowego mieszkania możemy spotkać się z ofertami sprzedaży mieszkań w stanie "deweloperskim" oraz "pod klucz". Między mieszkaniem w stanie deweloperskim i pod klucz jest spora różnica. Mieszkanie wykończone pod klucz posiada wykończone podłogi, kuchnie, łazienkę czy pokoje. Takie mieszkanie posiada również zmocowane drzwi wewnętrzne oraz podłogi dokładnie takie, jakie wybraliśmy. Do mieszkania wykończonego pod klucz możemy od razu się wprowadzić, bez konieczności przeprowadzania remontu związanego z wykończeniem.

Czego możemy się spodziewać wybierając nowe mieszkanie w stanie deweloperskim.

Zarówno stan deweloperski, jak i stan pod klucz to luźne określenia poziomu wykończenia mieszkania. Szczegółowe informacje o tym, co jest oferowane w wybranym stanie wykończenia, możemy znaleźć w umowie lub szczegółowej ofercie dotyczącej wybranego mieszkania.
W skrócie stanem deweloperskim można określić mieszkanie wyposażone we wszelkie media i przyłącza, gdzie można od razu przystąpić do prac wykończeniowych.
Wybierając stan deweloperski, często możemy otrzymać mieszkanie gdzie:
• posadzkę w wylewki betonowej
• otynkowane ściany, przygotowane do malowania.
• gotową instalację elektryczną, wodnokanalizacyjną bez wykończenia oraz instalację centralnego ogrzewania
• Drzwi wejściowe, okna oraz parapety.

Kiedy warto wybrać mieszkanie wykończone w stanie deweloperskim?

Stan deweloperski to bardzo dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad jego wykończeniem. Kolejnym powodem jest niska cena zakupu jednego metra mieszkania. Decydując się na ten rodzaj wykończenia mieszkania, możemy również część prac wykonać na własną rękę, oszczędzając przy tym część środków przeznaczonych na wykończenie.
Decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim, w wybranych sytuacjach możemy skorzystać również z wykończenia w stanie deweloperskim o podwyższonym standardzie. Szczegółów tego wykończenia należy jednak szukać w ofercie konkretnego dewelopera.

Nasze inwestycje