kontakt

Wiele osób szukających mieszkania, często traktuje balkon jako dodatek. Trudno jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Nie każde mieszkanie w dobrej lokalizacji, dostępne na rynku pierwotnym oraz wtórnym posiada balkon, a wiele osób nie skupia się na nim jak na czymś decydującym w kwestii wyboru mieszkania.
W przypadku gdy interesująca nas oferta mieszkania posiada balkon, możemy go wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Wszystko oczywiście zależy od jego wielkości, kształtu czy położenia. Balkony możemy podzielić na dwa główne typy. Pierwszym z nich jest typ balkonów, które wystają poza główną bryłę budynku, natomiast drugi typ balkonów jest schowany wewnątrz ścian budynku. W zależności od posiadanego typu balkonu, jego nasłonecznienie może się różnić w ciągu dnia.

Dodatkowa przestrzeń do wypoczynku

Główną zaletą balkonu jest dodatkowa przestrzeń do wypoczynku, szczególnie w okresach wiosennych i letnich, gdy temperatura na dworze sprzyja dłuższemu przebywaniu. Osoby posiadające mieszkania z balkonem znajdującym się od strony południowej, południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej mogą z powodzeniem uprawiać na nich rośliny, które umilą spędzanie wolnego czasu w cieplejsze dni. Dla wielu osób balkon może stać się doskonałym miejscem do czytania ulubionych książek czy chwili relaksu przy porannej kawie. Brak konieczności wychodzenia poza budynek, by przez chwilę pobyć w promieniach słońca to również doskonała alternatywa.

Balkon przystosowany do zwierząt domowych

Balkon to doskonałe miejsce do wypoczynku i zabawy dla domowych zwierząt takich jak psy czy koty. Jednak nie zawsze taka zabawa może być dla nich bezpieczna. Dla posiadaczy domowych zwierząt balkon to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że zostanie on wcześniej odpowiednio zabezpieczony. Przed wpuszczeniem naszych pupili na balkon, warto zabezpieczyć wszelkie otwarte przestrzenie odpowiednią siatką, która skutecznie uniemożliwi przedostanie się poza jej linię. Pozwalając zwierzętom domowym przebywać na balkonie, warto również zwrócić uwagę na to, że mogę one zachowywać się nieco inaczej niż w pomieszczeniu zamkniętym. Mnogość dodatkowych bodźców, które nie są oddzielone szybą lub ścianą może sprawić, że zwierzęta będą bardziej pobudzone i ciekawskie.

Nasze inwestycje