kontakt

Liczba nowych budynków mieszkalnych, budowanych w małych miejscowościach gminnych i powiatowych w ciągu ostatnich lat ulega znaczącej poprawie. Ma to oczywiście ścisłe powiązanie z zapotrzebowaniem na tego typu mieszkania. O ile przez ostatnie kilka dziesięcioleci, małe miejscowości wyludniały się przez migrację młodych osób do większych miejscowości, to obecnie trend ten się zmienia. Wiele osób coraz częściej szuka mieszkania w małych miastach lub na terenach zlokalizowanych niedaleko większych aglomeracji.
Istnieje kilka czynników, które z pewnością mogą mieć wpływ na tak rosnącą popularność nowych mieszkań w mniejszych miejscowościach. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

Niższy koszt nowego mieszkania

Cena za podobne mieszkanie w centrum większego miasta wojewódzkiego jak Poznań, Szczecin czy Gdańsk może być nawet dwa razy większa niż za nowe mieszkanie o podobnej powierzchni, które będzie ulokowane w mniejszej miejscowości jak Wałcz, Czarnków czy Wronki. Jest to jeden z głównych argumentów przemawiających za wyborem mieszkania w mniejszej miejscowości.

Lokalizacja nowego mieszkania

Duże miasto jeszcze do niedawna było niemal gwarancją znalezienia lepiej płatnej pracy. Obecnie w dobie szeroko dostępnego Internetu, coraz więcej osób ma możliwość pracy zdalnej. Dzięki temu nie są one zmuszone do szukania mieszkania w niedalekiej odległości od miejsca pracy. Również liczba osób pracująca w sektorze usług cyfrowych jest stosunkowo większa niż jeszcze dekadę temu, co przekłada się na szersze grono osób zainteresowanych mieszkaniem poza granicami większych miast, z dala od zgiełku i hałasu.

Łatwość przemieszczania się

Dostępność do różnych środków komunikacji, coraz lepiej rozwinięta infrastruktura drogowa oraz kolejowa sprawiają, że czas podróży do większego miasta uległ znacznemu skróceniu. Możliwość szybszej komunikacji bezpośrednio przyczyniła się na szukanie mieszkań nie tylko na peryferiach dużych miast, ale również w dalszych dobrze skomunikowanych miejscowościach.

Większy komfort wypoczynku

Mieszkanie w mniejszej miejscowości, położonej kilkadziesiąt kilometrów od dużej aglomeracji to często również większa dostępność terenów zielonych, niższe natężenie hałasu oraz zanieczyszczeń. Wybór nowego mieszkania, znajdującego się na uboczu małej miejscowości jest często bardzo dobrą alternatywą dla osób, szukających kompromisu między ceną a bliskością przyrody i terenów zielonych.
W naszej ofercie jest dostępna atrakcyjna oferta nowych mieszkań w Wałczu z widokiem na jezioro.

Nasze inwestycje