kontakt

W ferworze poszukiwań idealnego mieszkania możemy zapomnieć o tak błahej rzeczy, jaką jest miejsce parkingowe. Często również w momencie znalezienia idealnego mieszkania nie zwracamy uwagi na miejsce parkingowe lub traktujemy je jako wartość drugorzędną, ciesząc się ze znalezienia samego mieszkania w wymarzonej okolicy. Takie decyzje mogę okazać się niekorzystne w późniejszym czasie, kiedy każdego dni będziemy musieli poświęcać czas na znalezienie miejsca parkingowego blisko mieszkania.
Brak możliwości zaparkowania blisko mieszkania bywa często frustrujący i może okazać się dużym problemem. Parkowanie na niestrzeżonych oraz ogólnodostępnych parkingach to również mniejsza kontrola nad osobami, które mogą mieć dostęp do zaparkowanego samochodu. Parkowanie wzdłuż chodników czy na miejskich parkingach gdzie jest dużo większa rotacja samochodów to również wyższe ryzyko uszkodzenia naszego pojazdu przez inne osoby.

Mieszkanie z miejscem parkingowym

Wiele starszych budynków i kamienic powstało w czasie gdy samochody należały jeszcze do rzadkości. Liczba miejsc parkingowych w kamienicy czy starszym osiedlu była wręcz symboliczna. Sytuacja ta zmieniła się wraz z biegiem czasu. Obecnie nowe inwestycje mieszkalne mają miejsca parkingowe ulokowane wokół budynku lub w niedalekiej odległości oraz parkingi i garaże podziemne. Nawet inwestycje w centrach zatłoczonych miast posiadają kilkupiętrowe parkingi podziemne, co jest niezwykłym udogodnieniem dla mieszkańców. Szukając mieszkania na rynku wtórnym, często musimy pogodzić się z zastaną sytuacją i liczyć na to, że sytuacja w niedalekiej przyszłości się zmieni.

Zalety mieszkania z własnym miejscem parkingowym

Mieszkanie z własnym miejscem parkingowym to ogromna wartość dodana, którą doceniamy dopiero w momencie zamieszkania. Mając miejsce parkingowe na strzeżonym i często zamkniętym parkingu zyskujemy większe poczucie bezpieczeństwa. Miejsce parkingowe w garażu lub parkingu podziemnym to jeszcze większa zaleta. Zimą nie musimy się martwić o odśnieżanie samochodu i skrobanie szyb, a latem unikniemy wsiadania do nagrzanego pojazdu.
Jeśli szukasz nowych mieszkań w Wałczu lub Wronkach, sprawdź koniecznie naszą ofertę. Znajdziesz w niej mieszkania w stanie deweloperskim z miejscami parkingowymi oraz garażami.

Nasze inwestycje