kontakt

Osiedla domów, otoczone dużą ilością zieleni i bliskością przyrody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Można zauważyć, że jest to rosnący trend, coraz mocniej widoczny w ostatnich latach również w mniejszych miejscowościach.
Wszechobecny zgiełk, hałas oraz coraz zanieczyszczenie dużych miast, tworzą niekorzystną atmosferę do komfortowego i zdrowego wypoczynku. Codzienny pośpiech i rosnąca intensywność życia sprawiają, że coraz więcej osób szuka miejsca, które odizoluje ich od zgiełku dnia codziennego.

Ekologia i natura

Z roku na rok coraz więcej uwagi zwraca się na pozytywne aspekty szeroko rozumianej ekologii i natury. Niemal na każdym kroku możemy spotkać się z produktami wolnymi od zanieczyszczeń, coraz popularniejsze stają się również maski i filtry przeciw smogowe. Trudno jest znaleźć galerię handlową, w pobliżu której nie będzie klubu fitness. Aktywny wypoczynek poza miastem, wyjazdy na łono natury i proekologiczny tryb życia jest promowany na niemal każdym kroku.
Bliskość natury i ekologia wkradły się również do branży budowlanej. Nowoczesne domy i mieszkania są coraz częściej inwestycjami ekologicznymi i energooszczędnymi, a ich lokalizacja sprzyja wysokiemu komfortowi wypoczynku.
Bliskość terenów zielonych, lasów i przyrody sprawiają, że nowe mieszkania na obrzeżach miast stały się bardzo atrakcyjną ofertą.

Zielone osiedla - Leśna Polana we Wronkach

Moda na tzw. zielone osiedla sprzyja budowaniu nowych mieszkań na terenach o bardzo wysokich walorach przyrodniczych. Coraz większa część osób szukająca nowych mieszkań, rezygnuje z nieruchomości w ścisłym centrum miasta na rzecz mieszkania ulokowanego na obrzeżu z bardzo dobrymi walorami przyrodniczymi i równie dobrą komunikacją z samym centrum. Bardzo dobrą ofertą nowych mieszkań we Wronkach jest wybór osiedla Leśna Polana, które otoczone jest przez las i tereny zielone. Dużą zaletą inwestycji jest również bliskość rzeczki Warty, przepływającej przez Wronki.

Zalety mieszkań blisko terenów zielonych

Wybór mieszkania na osiedlu zlokalizowanym blisko lasu, łąki czy parku posiada wiele pozytywnych aspektów. Do najważniejszych z nich z pewnością można zaliczyć:
korzystny klimat - bliskość dużych terenów zielonych to nie tylko świeże powietrze, ale również korzystny mikroklimat. Temperatura powietrza w takich lokalizacjach może być nawet o kilka stopni niższa niż w centrum miasta, które szybko się nagrzewa i długo magazynuje energię.
Walory przyrodnicze - bliskość natury, izolacja od zgiełku miasta, czy własny mikro klimat to główne wyróżniki zielonych osiedli. Na próżno tego szukać w centrum dużych miast na betonowych osiedlach pozbawionych drzew i zieleni.
Rekreacja i wypoczynek - mnóstwo zielonej przestrzeni sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Duża dostępność ścieżek i duktów leśnych sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym.

Nowe mieszkania w Wałczu - bliskość natury dla wymagających

Nowa inwestycja mieszkalna na ulicy Podgórnej w Wałczu to bardzo ciekawa propozycja dla osób chcących mieszkać w pobliżu przyrody i bliskości jeziora. Mieszkania nad jeziorem Raduń w Wałczu to jedna z naszych najnowszych inwestycji w tym rejonie. Dużą zaletą powstających tam mieszkań jest bliskość terenów zielonych, jeziora oraz miejsc do aktywnego spędzania bliskiego czasu. Samo Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta.

Minusy mieszkań blisko terenów zielonych

Mieszkania ulokowane blisko przyrody mają jedną wadę, są one często oddalone od centrum miasta. Miejsce o dużych walorach przyrodniczych, blisko terenów objętych ochroną znajdują się często poza terenem miasta gdzie infrastruktura drogowa dopiero powstaje lub jest w planach.

Nasze inwestycje