kontakt
Poznaj różnicę między balkonem, tarasem, loggią czy ogrodem

Kupując mieszkanie, często oprócz podstawowego metrażu możemy otrzymać dodatkowo miejsce parkingowe, garaż, komórkę lokatorską oraz dodatkową przestrzeń, bezpośrednio przynależącą do powierzchni mieszkalnej. Tą dodatkową przestrzenią może być balkon, taras, loggia lub ogród. O ile różnica między balkonem a ogrodem z pewnością jest dla nas oczywista, to różnica między balkonem i tarasem może przysparzać problemów.

Balkon

Balkon wyróżnia się tym, że znajduje się na zewnątrz głównej bryły budynku i jest otoczony z trzech stron balustradą. Jego powierzchnia użytkowa nie jest duża i ogranicza się zazwyczaj do szerokości drzwi balkonowych oraz znajdującego się obok okna.

Taras

Taras podobnie jak balkon znajduje się poza głównym obrysem bryły budynku i podobnie jak balkon jest otoczony balustradą. Główną różnicą między balkonem i tarasem jest ich wielkość. Balkon posiada mniejszą powierzchnię od tarasu. Na tarasie bez problemu powinniśmy zmieścić stolik kawowy i krzesła oraz pozostałe dodatki. Jego odległość, na jaką wystaje poza obręb budynku, jest znacznie większa niż w przypadku balkonów. Pozwala to na większe pole do aranżacji.

Loggia

W przeciwieństwie do balkonu i tarasu, loggia znajduje się w obrębie głównej bryły budynku. Logia jest więc wydzieloną częścią z mieszkania, która zawsze posiada zadaszenie i ściany boczne. Logia idealnie nadaje się do aranżacji ogrodów zimowych.

Ogród

Ogród jest najczęściej dostępny dla mieszkań na najniższym lub najwyższym piętrze. Częścią charakterystyczną ogrodów jest oczywiście wszechobecna zieleń. Decydując się na mieszkanie z ogrodem znajdującym się na dachu budynku lub bezpośrednio nad garażami, musimy pamiętać o tym, że nie wszystko możemy tam posadzić bezpośrednio w ziemi.

Nasze inwestycje