kontakt

Osoby szukające nowego mieszkania, często w pierwszej kolejności zwracają uwagę na układ pomieszczeń, cenę oraz powierzchnię użytkową, pomijając kilka równie ważnych elementów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak dokładniej przyjrzeć się najbliższej okolicy jak i samej lokalizacji nieruchomości. Obecna infrastruktura oraz plany zagospodarowania najbliższej przestrzeni mogą mieć znaczący wpływ na nasz komfort wypoczynku jak i przyszłą cenę mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji mieszkania?

Najważniejszymi elementami na które powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem mieszkania są:
• bezpieczeństwo najbliższej okolicy,
• plan zagospodarowania okolicznych działek,
• poziom rozwoju najbliższej infrastruktury drogowej,
• łatwość dostępu do najważniejszych punktów na mapie miasta.

Bezpieczeństwo okolicy jako czynnik wyboru mieszkania

Poziom bezpieczeństwa okolicy, w której chcemy kupić mieszkanie powinien być dla nas jednym z głównych kryteriów jakie bierzemy pod uwagę podczas wyboru Mieszkania. Od poziomu bezpieczeństwa okolicy mogą być uzależnione tak prozaiczne elementy codziennego życia jak pozwolenie na samodzielną zabawę dzieciom, brak obaw o pozostawienie samochodu niedaleko mieszkania czy poczucie bezpieczeństwa podczas wieczornych spacerów.

Plan zagospodarowania najbliższej okolicy

W przypadku gdy decydujemy się na zakup nowego mieszkania, nie zawsze mamy pewność kogo będziemy mieli za sąsiada. W przypadku gdy obok osiedla mieszkalnego w planach została naniesiona nowa obwodnica miasta lub strefa przemysłowa, atrakcyjność naszej lokalizacji może ulec obniżeniu. Dostępność sklepów, restauracji czy żłobków również może stanowić o wartości dodanej lokalizacji.

Poziom rozwoju infrastruktury drogowej

Wybierając mieszkanie w nowej lokalizacji gdzie nie zawsze prowadzi utwardzona droga, należy sprawdzić plan zagospodarowania. Może się okazać że droga do nowego mieszkania będzie spędzać nam sen z powiek przez wiele miesięcy a niekiedy lat.

Łatwość dostępu do najważniejszych punktów miasta

Łatwość "wydostania się" z nowo wybudowanego osiedla dla osób nie posiadających własnych środków komunikacji może często stanowić problem. Warto więc jest zapoznać się z rozmieszczeniem najbliższych przystanków autobusowych czy tramwajowych oraz to czy w godzinach porannego "szczytu" droga osiedlowa nie straci swojej przepustowości.

Apartamenty nad jeziorem - propozycja dla wymagających, która spełnia wszystkie kryteria

Jeśli szukasz mieszkania o wysokim standardzie wykończenia, pięknych widokach, które zagwarantuje komfortowy wypoczynek i odrobinę prywatności zdala od miejskiego zgiełku to nowo powstałe mieszkania w Wałczu, ulokowane nad jeziorem Raduń są ofertą stworzoną specjalnie dla Ciebie. Cicha i bezpieczna okolica, odległość 500m od głównej drogi prowadzącej do centrum miasta to tylko wybrane atuty mieszkań w nowej lokalizacji Wałcza.

Nasze inwestycje