kontakt

Wykończenie mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem. W przypadku braku pomysłu lub ich nadmiaru warto doradzić się kogoś, kto zawodowo zajmuje się projektowaniem szytych na miarę wnętrz. Mowa tu oczywiście o projektancie wnętrz.

Kiedy warto zdecydować się na projektanta wnętrz?

Architekt wnętrz często jest szukany w momencie odebrania kluczy przez nowych właścicieli mieszkania, jednak warto o nim pomyśleć już na etapie wyboru naszego nowego mieszkania. Dobry projektant z pewnością pomoże nam dostrzec wady wybranego lokalu i je rozwiązać jeszcze na poziomie budowania mieszkania przez dewelopera. Tak więc konsultacja z architektem wnętrz może nas ustrzec przed wybraniem mało funkcjonalnego wnętrza.
Projektant wnętrz jest niezastąpiony również w momencie, gdy oczekujemy od naszego mieszkania czegoś więcej niż tylko funkcjonalności. Zaprojektowanie mieszkania od podstaw i stworzenie cyfrowych wizualizacji może nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji o jego charakterze. Często dobierając dodatki czy kolory wystroju mieszkania, nie mamy możliwości ich połączenia w jednym projekcie, wówczas musimy zaufać naszemu poczuciu estetyki, z czym bywa różnie. Architekt wnętrz bez problemów może stworzyć niezwykle realistyczny projekt wnętrz oraz przedstawić go na wizualizacji 3D.
O projektancie wnętrz warto również pomyśleć, gdy nie mamy pomysłu na spójne urządzenie naszego nowego mieszkania lub gdy tych pomysłów jest zbyt dużo i gubimy się w ich nadmiarze. Architekt bardzo szybko dostrzeże mocne i słabe strony oraz doradzi jak urządzić nowe wnętrze.

Doświadczenie i wiedza branżowa architekta wnętrz

Powierzając projekt naszego mieszkania architektowi, musimy mu przede wszystkim zaufać. Projektant jest to przede wszystkim osoba, przed którą stoi bardzo trudne zadanie. Musi on stworzyć wystrój wnętrza, który sprosta naszym oczekiwaniom, będzie spójny oraz funkcjonalny. Połączenie tych wszystkich elementów w jedną całość może być bardzo trudne.
Decydując się na współpracę z architektem, musimy uwzględnić w naszych wydatkach jego wynagrodzenie, które może okazać się o wiele tańsze, niż byśmy chcieli sami urządzić mieszkanie bez pomocy projektanta. Doświadczenie zawodowe, znajomość trendów i wielu alternatywnych rozwiązań może przełożyć się na znaczne oszczędności w budżecie przeznaczonym na zakup materiałów i elementów wystroju. Tak więc przy kompleksowych wyposażeniu mieszkania w stanie deweloperskim, warto rozważyć propozycję współpracy z architektem wnętrz.
 

Nasze inwestycje