kontakt

Szukając mieszkania mamy do wyboru ogłoszenia z rynku pierwotnego i wtórnego. To, co nas może ograniczać do wyboru między nowym i używanym mieszkaniem to przede wszystkim jego lokalizacja. W centrum miast ciężko jest o nowe mieszkanie od dewelopera. Przeważającą część ofert mogą wówczas stanowić mieszkania z rynku wtórnego. Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego zyskujemy na starcie wiele "bonusów", których nie uświadczymy podczas kupna mieszkania z drugiej ręki.

Dostosuj mieszkanie przed kupnem

Pierwszą zaletą kupna mieszkania od dewelopera jest fakt, że wszystko co otrzymamy, może już na starcie być dostosowane do naszych potrzeb. Wybierając nową inwestycję w początkowej fazie jej budowy mamy do wyboru wiele różnych konfiguracji mieszkań niemal na każdym piętrze. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet kupna nowego mieszkania prosto od dewelopera. Na rynku wtórnym, ciężko jest znaleźć kilka mieszkań w dokładnie tym samym budynku.

Gwarancja

Drugą zaletą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym jest gwarancja dewelopera. Z wiadomych względów nie otrzymamy tego kupując mieszkania na rynku wtórnym, gdzie budynek ma kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Wówczas musimy pogodzić się ze stanem mieszkania i wszelkie naprawy wykonywać we własnym zakresie. Kupując mieszkanie od dewelopera, podczas odbioru możemy zgłosić wszelkie zastrzeżenia co do samego mieszkania.

Wysoka jakość wykończenia

Trzecią zaletą kupna nowego mieszkania jest jakość wykończenia i użytych materiałów. Przez ostatnie 30-40 lat technologia i rodzaje użytych materiałów zmieniły się, oferując przede wszystkim lepsze właściwości izolacyjne. Poziom termoizolacji nowych mieszkań jest wyższy niż w przypadku podobnych mieszkań wybudowanych w latach 80-90 ubiegłego wieku. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Nowe budownictwo to również nowe standardy budowania klatek schodowych. Nawet 3-4 kondygnacyjne budynki posiadają windy, czego nie uświadczymy w starszym budownictwie.

Nasze inwestycje